| جایگزین گوگل‌مپ برای سایت‌های ایرانی

جایگزین گوگل مپ برای سایت های ایرانی که به تحریم‌های گوگل گرفتار شده‌اند، چیست؟ پس از گذشت سال‌ها از راه‌اندازی سرویس گوگل مپ، با تغییر سیاست‌های این کمپانی، وبسایت‌هایی که با دامنه .ir فعال بودند، در فهرست تحریم‌های گوگل مپ قرار گرفتند. این اتفاق باعث بلاک شدن سایت‌های ایرانی جهت استفاده از API (رابط کاربری گوگل) شده است. به کلامی ساده‌تر، کسب‌وکارهای ایرانی به منع استفاده از سرویس نقشه گوگل محکوم شده‌اند.

نمونه‌های ایرانی جایگزین نقشه گوگل

سیدارمپ (Cedarmaps)

سیدارمپ یکی از محصولات سیدار استودیو است که می‌توان گفت از حرفه‌ای‌ترین ابزارهای مپ و مسیریاب می‌باشد. در طراحی و رنگ‌بندی پلتفرم سیدارمپ، دقت و ظرافت خاصی بکار گرفته شده است. نقشه‌ای کاملاً ایرانی که تمامی اسامی استفاده شده در آن به زبان پارسی هستند. ارائه جزئیات دقیق و به‌روز، تبدیل نقطه جغرافیایی به آدرس محاوره‌ای، امکان جست‌وجو در معابر، مسیریابی و بهره‌گیری از نقشه‌های استاتیک از مهم‌ترین ویژگی‌های این پلتفرم هستند. در حال حاضر شرکت‌های مطرح زیادی در کشور از API نقشه سیدار استفاده می‌کنند.

مپ (Map)

این سرویس در مقایسه با سیدار، سبک‌تر بوده و برای کاربرانی که به امکانات زیادی نیاز ندارند، مفید است. در پلتفرم مپ می‌توانید از کامپونتت‌های مپ در Vue.js و React.js استفاده نمایید. پلتفرم مپ نیز همانند سیدار، امکان مشاهده و بررسی طرح ترافیک را می‌دهد.

پارسی جو

غالباً نام پارسی جو را به عنوان موتور جستجوگر می‌شناسند. در حالیکه این شرکت، سرویس نقشه نیز ارائه نموده است. پلتفرم مپ پارسی جو، نقشه ساده‌ای است که امکانات اولیه مورد نیاز کسب‌وکارها را تامین می‌کند. این نقشه بومی برای کسانی که به دنبال یک نقشه ساده و سبک هستند، می‌تواند یک جایگزین مناسب برای گوگل مپ به شمار آید.

نشان
امکان تبدیل نقطه به آدرس، تشخیص محدوده طرح ترافیک زوج و فرد، داشتن دستیار صوتی فارسی زبان و بهره‌مندی از قیمت مناسب از ویژگی‌های منحصربفرد نشان هستند. نکته قابل توجهی که در پلتفرم نشان وجود دارد، این است که به هر میزان که از آن استفاده کنید، پول پرداخت خواهید کرد. همچنین، ماهیانه ۵۰ هزار تومان اعتبار رایگان نیز به شما پرداخت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.